Nedvességmérő » Infrás nedvességmérő
LD-Agro DSH100-1 infrás szárítószekrény
Termék ára:
399.000 Ft + ÁFA
Ha egy pontos, precíz nedvességmérőre van szüksége Önnek is, mellyel a termény nedvesség és szárazanyagtartalmát is megmérheti, de ugyanakkor még sem költene sokat nagy szárítószekrényekre, akkor Önnek is a legideálisabb megoldás az LD-Agro DSH100-1 mini infrás szárítószekrényünk!
- Leolvashatóság: 0,001g
- Ismételhetőség: 0,2% (≥3g)
- LCD Dot-Mátrix kijelző
- Ajánlott mintamennyiség: 7-10g
- Max mintamennyiség: 100g
- Szárítási hőmérséklet: 50-180°C
- Szabványos RS kommunikációs interfész
- Gyors és kényelmes kezelés 6 gombbal
- Szárítási idő: 1-99 perc (10 másodperces léptékkel)
Ne hagyja, hogy veszteséges legyen gazdasága a túl nedvesen betárolt gabona minőségromlása miatt! Spórolja meg Ön is a szárítási költségeket, használjon Ön is infrás nedvességmérőt, mini infrás szárítószekrényt!
Egy infrás nedvességmérő használata az ipari minőségbiztosításban elengedhetetlen. Sokoldalúsága az iparban már régóta közkedvelté tette ezeket a műszereket, azonban a mezőgazdaságban is egyre inkább felkapott módszer lett az infrás nedvességmérők használata. A gyors nedvességmérőket nyilván nem helyettesítheti, mert mobilitásuk korlátozott a hálózati tápellátás miatt, de az infrás nedvességmérő kiváló átmenetet képez egy hagyományos szárítószekrény és egy gyors gabona nedvességmérő között.
Az LD-Agro DSH100-1 mini infrás szárítószekrényünk is egy gyors és megbízható, súlyveszteség alapján működő infrás nedvességmérő műszer, mely ezredpontosságú mérleg egybeépítve egy infrás szárítószekrénnyel, ami lehetővé teszi a minták viszonylag gyors és pontos nedvesség-, vagy szárazanyag tartalom meghatározását. Cégünk profiljából eredendően az infrás szárítószekrényeinket elsősorban gabonaiparba ajánljuk, de sok példa volt már rá, hogy másféle minták vizsgálatára is vitték, akár laborok, szárítóüzemek, felvásárlók.
Az LD-Agro DSH100-1 mini infrás szárítószekrény, infrás nedvességmérő vezérlőfelülete nagyon egyszerű, átlátható, így a nedvességmérő kezelése az Ön számára is roppant egyszerű lesz!
Az LD-Agro DSH100-1 mini infrás szárítószekrény, infrás nedvességmérő készülék kezelőfelületén nincs idegen felirat, csak egyértelmű jelzések, könnyen felismerhető piktogramok, melyekkel a szárítási hőmérsékletet, szárítás idejét, nedvesség- és szárazanyag tartalom közti váltást, tárázást, nyomtatást és ki-be kapcsolást lehet elvégezni. Nincs bonyolult menürendszer és idegen nyelvű feliratok kavalkádja. Itt foglal helyet a vízszintező gömb is, hogy a mérleget a legkönnyebben vízszintbe hozhassuk. Az LD-Agro DSH100-1 infrás szárítószekrényhez kalibrálhatja akár a gyors nedvességmérőjét is. Gyorsabb és egyszerűbb használni, mint egy szárítószekrényt, de ugyanolyan pontos. Az LD-Agro DSH100-1 infrás szárítószekrénynek RS232 csatlakozási pontja is van, mellyel a termék közvetlenül csatlakoztatható számítógéphez, nyomtatóhoz stb.
Válassza Ön is az LD-Agro DSH100-1 mini infrás szárítószekrény, infrás nedvességmérő műszert, mellyel pár perc alatt pontos és megbízható eredményt kaphat, valamint szinte bármilyen anyag nedvesség és szárazanyagtartalmának megmérésére alkalmas!
Az infrás szárítószekrényeknél, infrás nedvességmérő műszereknél nincs szükség termény kalibrációra, hiszen a mérendő termény vagy anyag lényegtelen. Itt a mérendő minta nedvességtartalmát a szárítás során végbemenő súlyvesztésből számolja a műszer egy algoritmus alapján, így akár kávé, dohány, fa vagy akár sóder, homok nedvességtartalmát/szárazanyagtartalmát is vizsgálhatjuk velük.
Az LD-Agro DSH100-1 mini infrás szárítószekrény, infrás nedvességmérő használata roppant egyszerű. Helyezzen egy kevés mintát a mintatálcára, egyenletesen oszlassa szét, zárja le a műszer fedelét. A gombok segítségével állítsa be a kívánt hőfokot, időt és mérési metódust, majd indítsa el a mérést.
Az LD-Agro DSH100-1 mini infrás szárítószekrény, infrás nedvességmérő műszer működési hőmérséklete 50-180°C között történik, lépés érték 1 ℃. A szárítási hőmérséklet befolyásolja a szárítási időt. (Pl. alacsonyabb hőmérsékleten több idő szükséges.) Általános beállítás 105℃, kivéve a minták speciális igényei esetén és az iparban.
Az idő beállítása 1-99 perc között lehetséges, 10 másodperces lépésekkel. A DSH típusú infrás nedvességmérő készülékekben kétféle idő beállítási mód van, automatikus és manuális mód. Az automatikus módnál a fűtés alatt, ha nedvesség tömegének csökkentése < 0,1 %, akkor az infrás nedvességmérő megállítja a további szárítást. A manuális módnál pedig az infrás nedvességmérő megállítja a fűtést, ha a beállított idő lejár.
Mivel az infrás szárítószekrény, infrás nedvességmérő műszereknél a fűtési és szárítási folyamatban kapjuk meg a nedvesség tartalmat a minta súlyvesztéséből adódóan, ezért a mérés gyorsasága és minősége függ a jól beállított paraméterektől. A beállított paraméterek megerősíthetők néhány próba mérés elvégzése után.
Apró trükkök, melyek megkönnyítik az LD-Agro DSH100-1 infrás szárítószekrény, infrás nedvességmérő készülék használatát!
- Infrás nedvességmérő, infrás szárítószekrény használatakor elsősorban elő kell készíteni a mintát, tehát megtisztítani és magvak esetén érdemes megtörni, megaprítani egy kicsit (vagy napraforgónál pl. megnyitni), hogy a mag belsejében tárolt nedvesség is gyorsabban ki tudjon párologni.
- A mintáknak reprezentatívaknak kellene lenniük, hogy pontos és ismételhető eredményeket kapjunk. A minta előkészítése során győződjön meg arról, hogy egyenletesen helyezi a mintát a tálcára és kerülje a túlzott mértékű felhalmozódást és a túl sok mintát.
- Érdemes pár grammos mintákkal (7-10gr) dolgozni csak, ezzel is lerövidítve az infrás nedvességmérő mérési időtartamát.
- A műszeren először a szárítási hőmérséklet beállítását kell helyesen meghatároznunk a mintának megfelelően, hogy kellően gyors legyen a kipárolgás, de ne égjen meg a minta.
Az LD-Agro DSH100-1 infrás szárítószekrény, egy olyan megbízható műszer, melynek pontosságában Ön sem fog csalódni sosem! Próbálja ki Ön is az LD-Agro DSH100-1 infrás nedvességmérőnket, mellyel a lehető legpontosabban meghatározhatja szinte bármilyen anyag szárazanyag-, illetve nedvességtartalmát!
Adatok és technikai paraméterek:
Kijelző: | Dot-Mátrix LCD kijelző |
Ajánlott mintamennyiség: | 7-10g |
Maximális mintamennyiség: | 100g |
Leolvashatóság: | 0,001g |
Ismételhetőség: | 0,2% (≥3g) |
Szárítási idő: | 1-99 perc (10 másodperces léptékkel) |
Szárítási hőmérséklet: | 50-180° |
Relatív páratartalom: | 15 - 80% |
Felfűtési idő: | 30 perc az áramhoz csatlakoztatás után |
Fűtési forrás: | Halogén lámpa |
Tápfeszültség: | Bemeneti váltakozó áram: 200V - 240V,3A,50Hz |
Max. kimeneti teljesítmény: | 250 W használat közben |
Méret: | 265*160*150mm |
Nettó tömeg: | kb. 3kg |
Termék ára:
399.000 Ft + ÁFA
Kapcsolódó termékek:
Kapcsolódó dokumentumok:
HOZZÁSZOLÁSOK
Hozzászolások a termékről, írjon Ön is!
» A hozzászoláshoz kérem jelentkezzen be.